Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=ВАН5/2020/4<.>
Общее количество найденных документов : 12
Показаны документы с 1 по 12
1.


    Демиденко, О. В.
    Структурний стан чорноземів Лісостепу за агрогенного впливу [Текст] / О. В. Демиденко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2020. - N 4. - С. 5-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грунтознавство --Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
кластерний аналіз, факторний аналіз, цілина, оранка, безполицевий обробіток, щільність ґрунту
Аннотация: Виявлено основні закономірності трансформації структурного стану чорноземів Лісостепової зони в умовах довгострокової агрогенної трансформації. Отже, розмірна фракція 10–7 мм є важливою характеристикою оброблюваних чорноземів Лісостепу, за якою можна визначити спрямованість структуроутворення чорноземів в агроценозах під впливом агрогенного навантаження. Виявлено загальну закономірність: незалежно від стану чорнозему частка окремостей 3–0,5 мм у сумі агрономічно цінних (7–0,25 мм) окремостей, незалежно від їхньої кількості, становить 51–54%, а посилення агрогенного навантаження прискорює утворення великогрудкуватої фракції (>7 мм) до 30%, агрономічно нецінних окремостей — до 35,6%, на частку окремостей <0,25 мм припадає 6–10%.


Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

2.


    Кудря, С. І.
    Вплив зерно-бурякових сівозмін із різними бобовими попередниками пшениці озимої на поживний режим чорнозему типового [Текст] / С. І. Кудря // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2020. - N 4. - С. 15-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сівозміни--зерно-бурякові
Кл.слова (ненормированные):
сільськогосподарська культура, ротація, ґрунт, азот, фосфор, калій
Аннотация: Досліджено поживний режим чорнозему типового в короткоротаційних зерно-бурякових сівозмінах із різними бобовими попередниками пшениці озимої. Порівняно з вихідними даними, отриманими під час закладання досліду, результати досліджень за 1996–2009 рр. показали, що тривале використання короткоротаційних сівозмін поліпшувало забезпеченість ґрунту азотом і фосфором. На відміну від умісту цих елементів в орному шарі кількість обмінного калію за цей період знизилася. Найбільш забезпеченою фосфором і калієм була сівозміна з чистим паром, азотом і фосфором — сівозміна з вико-вівсяною сумішкою. Сівозміни із зернобобовими попередниками мали кращі показники забезпеченості азотом, ніж сівозміни з чистим паром і кукурудзою на силос.


Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

3.


   
    Баланс гумусу в чорноземі опідзоленому важкосуглинковому під впливом курячого посліду і компостів на його основ [Текст] / Є. В. Скрильник [и др.] // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2020. - N 4. - С. 21-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землеробство--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
органічна речовина, органічні добрива, кукурудза, солома,соняшникове лушпиння
Аннотация: Визначено вплив посліду і компостів на його основі на баланс гумусу в чорноземі опідзоленому. За 3-річний період досліджень у чорноземі опідзоленому досягли додатного балансу гумусу. Найбільше накопичення гумусу відзначено під впливом компосту (послід + солома) — 0,19 т/га, найменше — під впливом компосту (послід + лушпиння) — 0,10 т/га. Накопичення гумусу після внесення органічних добрив відбулося переважно за рахунок надходження органічної речовини разом із добривами. Більший вплив компосту на баланс гумусу порівняно з послідом можна пояснити збільшенням гуміфікації органічної речовини компосту.


Доп.точки доступа:
Скрильник, Є.В.; Гетманенко, В.А.; Кутова, А.М.; Товстий, Ю. М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

4.


    Гораш, О. С.
    Вплив позакореневого підживлення рослин пивоварного ячменю на вміст білка в зерні [Текст] / О. С. Гораш, Р. І. Климишена // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2020. - N 4. - С. 28-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ячмінь --Вирощування
Кл.слова (ненормированные):
ячмінь ярий, пивоварна якість, добрива-суспензії, мікродобрива, фенофази розвитку рослин, урожайність
Аннотация: Установлено ефективність управління пивоварною якістю зерна ячменю ярого за вмістом білка при застосуванні позакореневого підживлення рослин на різних фонах мінерального живлення. Доведено, що результативність технологічного заходу залежить від норми та схеми застосування мікродобрив Вуксал у взаємозв’язку з нормою основного внесення мінеральних добрив.


Доп.точки доступа:
Климишена, Р.І.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

5.


    Кургак, В. Г.
    Ефективність застосування мінеральних добрив і азотофіксувальних мікробіологічних препаратів на бобово-злакових лучних агрофітоценозах [Текст] / В. Г. Кургак, У. М. Карбівська // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2020. - N 4. - С. 35-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бобово-злакові культури--Технології вирощування
Кл.слова (ненормированные):
ботанічний склад, енергоємність, кормові одиниці, обмінна енергія, поживність, продуктивність, суха маса, хімічний склад корму
Аннотация: З використанням різних видів бобових трав, зокрема конюшини лучної або люцерни посівної, у суміші злаків підвищується продуктивність сіяних травостоїв у варіанті без добрив з 3,65 до 5,25 – 6,32 т/га сухої маси. Продуктивнішим із кращим хімічним складом та поживністю корму є люцерно-злаковий сіяний травостій. За внесення Р90К120 у поєднанні з азотофіксувальними препаратами продуктивність бобово-злакових травостоїв підвищується на 12–19% порівняно з варіантом без добрив.


Доп.точки доступа:
Карбівська, У.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

6.


    Катеринич, О. О.
    Розвиток перепелівництва в Україні [Текст] / О. О. Катеринич, С. М. Панькова // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2020. - N 4. - С. 42-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Перепела--розвиток в Україні
Кл.слова (ненормированные):
поголів’я, поживні речовини, перепелині яйця, перепелине м’ясо
Аннотация: Виявлено тенденції розвитку промислового перепелівництва на внутрішньому ринку України, що зумовлено високими смаковими якостями яєць і м’яса, швидкою відтворюваністю продукції й окупністю витрат у короткий термін. Середньорічне поголів’я перепелів в Україні становить близько 3 млн гол. Визначено обсяги щорічного виробництва перепелиних яєць (0,53 млрд шт.) і м’яса перепелів (близько 1,2–1,5 тис. т), за якими Україна входить у десятку лідерів у світі і має великі перспективи подальшого зростання. Виявлено зростання попиту на перепелину продукцію та незначну насиченість внутрішнього ринку (25%), що з урахуванням світових тенденцій споживання яєць і м’яса перепелів свідчить про великі перспективи розвитку цієї галузі в Україні. Галузь перепелівництва в Україні має високий як внутрішній, так і експортний потенціал з виробництва яєць та м’яса завдяки особливому географічному, кліматичному та логістичному положенню у світі.


Доп.точки доступа:
Панькова, С. М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

7.


    Мягка, К. С.
    Уміст антибіотиків у меду за умови обробки ними бджолиних сімей [Текст] / К. С. Мягка, Т. М. Єфіменко, Г. В. Односум // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2020. - N 4. - С. 49-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--сім'я--Обробка
Кл.слова (ненормированные):
хлорамфенікол, нітрофуран, неоміцин, флорфенікол, імуноферментний аналіз, безрозплідний період
Аннотация: Установлено, що вміст у меду 3-х із досліджених антибіотиків (хлорамфеніколу, нітрофурану, неоміцину) з часом зберігання не зменшується, як того варто було б очікувати, і як про це свідчать дані за обробки бджіл тетрацикліном. Така закономірність зберігається за аерозольної обробки та згодовування з цукровим сиропом. Виявлену закономірність простежено від 10- до 120-ї доби зберігання меду (період від відбору рамок із медом). При цьому вміст антибіотиків у меду є вірогідно більшим за згодовування антибіотиків, ніж за внесення способом аерозольного обприскування рамок із бджолами. На відміну від 3-х зазначених антибіотиків, уміст у меду флорфеніколу до 120-ї доби вірогідно зменшується за згодовування препарату, ніж за аерозольного обприскування, хоч і зберігається на достатньо високому рівні. Отримані результати свідчать про потребу застосування альтернативних методів оздоровлення бджіл за гнильцевих хвороб бактеріальної природи, а саме — використання рослинних препаратів із бактерицидним і бактеріостатичним ефектом і створення безрозплідного періоду на термін виведення нової матки.


Доп.точки доступа:
Єфіменко, Т.М.; Односум, Г.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

8.


    Вишневська, О. В.
    Випробування різних сортів сорго цукрового в зоні Полісся для потреб біоенергетики [Текст] / О. В. Вишневська, О. В. Маркіна // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2020. - N 4. - С. 54-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сорго цукрове--Сорти
Кл.слова (ненормированные):
гібриди, сорти, флуоресценція, продуктивність, цукристість, відновлювана енергетика, біометан
Аннотация: За особливостями розвитку рослин сорго цукрового в умовах зони Полісся виділено гібриди, які відрізняються інтенсивністю наростання вегетативної маси незалежно від умов вегетації (динаміка добового приросту становила 1,08–3,44 см/добу). Вивчено інтенсивність флуоресценції у листках сорго цукрового залежно від року та системи удобрення, яка у посушливих умовах становила 400–960 відн. од., а при достатньому зволоженні збільшувалась у 2,1 – 2,6 раза. В умовах зони Полісся сорти та гібриди сорго цукрового забезпечили надходження біомаси на рівні 38 – 118 т/га (в перерахунку на суху речовину — 4,7 – 30,5 т/га). Різна тривалість вегетаційного періоду дає можливість створити динамічний конвеєр надходження біомаси сорго цукрового для заповнення метантеків протягом 34–64 днів. Визначено вміст цукру в рослинах сорго цукрового (4,48–14,99%) та динаміку накопичення його в рослинах (максимум на 21 день від початку цвітіння рослин). Встановлено вміст (10,33 – 10,79 МДж/кг) і вихід енергії (23,8 – 205,9 ГДж/га), яка перетворюється на біометан (2233–4952 м3/га). Застосування у дві активні фази розвитку рослин сорго цукрового листкової обробки препаратом Грейнактив-С покращувало ростові процеси рослин на 26%, інтенсивність фотосинтезу — на 48,7, врожайність — на 2 – 57%, цукристість — на 0,56 – 3,76%. Встановлено, що в умовах Полісся можна успішно вирощувати різні сорти сорго цукрового для потреб «зеленої» енергетики. Вегетативна маса його рослин із урахуванням врожайності (38–118 т/га) забезпечує питомий вихід біометану з одного гектара на рівні 571–4952 м3/га залежно від сорту, гібрида та системи удобрення.


Доп.точки доступа:
Маркіна, О.В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

9.


   
    Вплив густоти рослин і доз добрив на фотосинтетичну діяльність і врожайність сої середньостиглого сорту Святогор в умовах зрошення [Текст] / Р. А. Вожегова, В. О. Боровик, Т. Ю. Марченко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2020. - N 4. - С. 62-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соя--сорт Святогор--вирощування
Кл.слова (ненормированные):
фон живлення, фотосинтетичний апарат, азотне добриво, листкова поверхня
Аннотация: Вперше в умовах Півдня України встановлено особливості формування фотосинтетичної діяльності посівів сої середньостиглого сорту Святогор залежно від густоти рослин і дози азотного добрива, що забезпечують одержання врожайності на рівні 4,32 – 4,47 т/га. Кращі показники міжфазного фотосинтетичного потенціалу (початок цвітіння – початок наливу насіння) — 1,38 – 1,23 млн м2 днів/га та за весь період вегетації — 3,45–3,19 млн м2 днів/га сформувалися на ділянках, де густота рослин становила 600 тис. шт./га на фоні N30 і N60, відповідно. Визначено кореляційні зв’язки між рівнем урожайності та досліджуваними чинниками. З’ясовано, що максимальні показники площі листкової поверхні у фазі наливу насіння — 52,42 тис. м2/га за густоти рослин 600 тис. шт./га, рівень внесення азотного добрива передбачає дозу N30.


Доп.точки доступа:
Вожегова, Р.А.; Боровик, В.О.; Марченко, Т.Ю.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

10.


    Воробель, М. І.
    Ефективність впливу біокомпозиції з грибів Basidiomycota на рівень виділення вуглекислого газу з гною великої рогатої худоби [Текст] / М. І. Воробель, В. В. Мороз, В. В. Каплінський // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2020. - N 4. - С. 69-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гній--Переробка--Зберігання
Кл.слова (ненормированные):
органічні речовини, парникові гази, атмосфера, анаеробне бродіння, біокомпозиція
Аннотация: Експериментально доведено та науково обґрунтовано ефективний вплив біокомпозиції з грибів Basidiomycota на рівень виділення вуглекислого газу із гною великої рогатої худоби. На основі одержаних результатів у процесі досліджень установлено, що найефективніший вплив на рівень виділення вуглекислого газу виявляє біокомпозиція з грибів Basidiomycota у розведенні 1:5, а отже, її можна використовувати як ефективний засіб для зниження рівня вуглекислого газу з метою збереження чистоти навколишнього природного середовища під час ферментації побічної продукції тваринного походження.


Доп.точки доступа:
Мороз, В. В.; Каплінський, В. В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

11.


    Вергунов, В. А.
    Досвід інноваційної діяльності установ аграрної науки на регіональному рівні [Текст] / В. А. Вергунов // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2020. - N 4. - С. 75-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Іноваційна діяльність--аграрна наука
Кл.слова (ненормированные):
інноваційний розвиток, інноваційний провайдинг, трансфер інновацій, агропромислове виробництво, державно-приватне партнерство
Аннотация: Висвітлено науково-організаційні перетворення у мережі науково-дослідних установ регіонального рівня НААН, спрямовані на подальший розвиток інноваційної складової їх діяльності. Наведено приклади ефективного виконання завдань з випробування, упровадження і науково-консультаційного супроводу інновацій при виконанні програми наукових досліджень «Інноваційний розвиток» за 2016–2019 рр. На основі аналізу інноваційної діяльності установ НААН регіонального рівня сформовано методичну базу, яка охоплює усі аспекти інноваційного розвитку і створює передумови для розробки механізмів їх реалізації. Отримані результати є науково-організаційною основою для подальшого інноваційно-інвестиційного розвитку аграрної науки.


Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

12.


    Іваніна, Р. В.
    Вплив доз і способів унесення азотних добрив на врожайність і якість зерна пшениці озимої [Текст] / Р. В. Іваніна // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2020. - N 4. - С. 84-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пшениця озима --Добрива
Кл.слова (ненормированные):
ґрунт, оранка, позакореневе підживлення, накопичення білків
Аннотация: Найбільшу віддачу від застосування азотних добрив у посівах пшениці озимої сорту Ясочка отримали за внесення N30 по мерзлоталому ґрунту + N30 у фазі виходу в трубку разом з мікродобривом Максимус + N30 у фазі з’явлення прапорцевого листка: урожайність зерна — 6,85 т/га з перевищенням до контролю без добрив — на 1,77 т/га. Збільшення дози азотних добрив з 90 до 120 кг/га зумовило лише тенденцію підвищення врожайності. Найвищі показники якості зерна пшениці озимої отримано за дози азоту 90 кг/га з 3-разовим його внесенням навесні: вміст білка в зерні — 12,4–12,5% з перевищенням до контролю без добрив — на 0,9–1%. Якість зерна пшениці озимої залежала від дози внесення азотних добрив і проведення позакореневого підживлення сечовиною на пізніх етапах органогенезу.


Имеются экземпляры в отделах: всего 2 : ХР (2)
Свободны: ХР (2)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.